Dzień Dziecka

1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Od samego rana panowała radosna atmosfera, która pozytywnie wpłynęła na początkowo niesprzyjającą aurę. Słoneczko długo się nie namyślając wyszło zza  chmur poprawiając całkowicie wszystkim humor w tym jakże radosnym dniu. Na dzieci czekał klaun z koszyczkiem cukierków. Pierwsza część dnia upłynęła dzieciom w sportowej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki od tych najmłodszych do najstarszych uczestniczyły w zorganizowanych na terenie ogrodu przedszkolnego grach i zabawach sportowych. Było m.in. rzucanie szyszką do celu, bieg z wiaderkiem z wodą, wyścigi samochodów, slalom z wózkami, przechodzenie przez hula-hop, ubieranie i zdejmowanie „spódniczki” na czas, podawanie piłki, strzelanie goli do bramki, przeciąganie liny i wiele wiele innych zabaw i gier. Rywalizacja sportowa udzieliła się wszystkim. Każda drużyna kibicowała swoim koleżankom i kolegom.  Nie zabrakło również wspólnej  zabawy  przy muzyce przeplatanej śpiewem i tańcami. W drugiej części obchodów Dnia Dziecka bawiliśmy się z chustą animacyjną, a cały taras przedszkolny pokryły piękne rysunki wykonane kolorową kredą w wykonaniu przedszkolaków. Było również malowanie dziecięcych twarzy w serduszka, motylki, kwiatki a nawet samochody. Wielką atrakcją był „festiwal baniek mydlanych” na placu zabaw, w którym wzięły udział również dzieci zaopatrzone w swoje zabawki do robienia baniek. W tak radosnym dniu, każde dziecko otrzymało upominek – niespodziankę.
Wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy: kolorowych przygód każdego dnia, fantastycznych zabaw, uśmiechu od ucha do ucha, wspaniałych  przyjaciół
i szczęśliwego dzieciństwa!!!