Piknik rodzinny

10 czerwca 2016 r. kontynuując tradycję odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym piknik rodzinny połączony z podsumowaniem realizowanych w tym roku szkolnym ekosystemów: stawu, lasu, pola.  Pani Dyrektor podsumowując nasz udział w akcjach ekologicznych podziękowała wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie wręczając każdej z grup upominek.  Była to również okazja do uhonorowania tytułem Przyjaciel Przedszkola  - Pani Mileny, która bardzo aktywnie włączyła się w realizację tematyki  dotyczącej ekosystemów w formie współpracy przedszkola z  Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników pikniku w ogrodzie przedszkolnym czekało wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kiełbaski pieczone w ognisku, ciasto (które upiekły mamy naszych przedszkolaków), kawa, soki, loteria fantowa, wata cukrowa oraz stanowiska z zabawami badawczymi nawiązujące do realizowanych w tym roku szkolnym ekosystemów. Na początek do wspólnej zabawy zaprosili dzieci i rodziców aktorzy teatru MAG-MA, którzy niejednokrotnie odwiedzili  nasze przedszkole w ciągu roku szkolnego. Była również foto-budka w której można było zrobić sobie śmieszne zdjęcia w przebraniu, a także stoisko z gadżetami sportowymi w nawiązaniu do odbywających się w tym czasie meczy piłkarskich. Była również ekspozycja Pani Mileny pod hasłem „Przyroda w obiektywie” a nawet wypchane zwierzęta: lis i borsuk. Stanowisko ornitologa cieszyło się również bardzo dużym zainteresowaniem. Z uwagą opowieści Pana Dawida słuchały zarówno dzieci jak i rodzice. Wszystkie dzieci miały okazję do zebrania pieczątek na każdym ze stanowisk o ekosystemach a wypełniona karta upoważniała je do dodatkowego losu na loterii. Niespodziewane nagłe załamanie pogody skróciło nieco naszą zabawę, ale nie zepsuło humorów ich uczestnikom.  Wszystkim dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia za rok!!!