2016/2017

22 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie spotkanie starszaków z grupy ,,Wiewiórki” z klasą II c i ich wychowawczynią p. Anią. Uczciliśmy je mini piknikiem i zabawami na terenie przedszkolnym. Życzymy bezpiecznych wakacji.

20 czerwca 2017 r. starszacy z grupy ,,Wiewiórki” skorzystali z zaproszenia pani Kasi – nauczycielki wych. fizycznego - uczestnicząc w zabawach i grach na boiskach SP nr 62. Mimo upału dzieciom nie brakowało energii do  "gry” w tenisa czy zabaw w koszykówkę. Najbardziej spodobał się im plac zabaw, a niektórzy z nich już od września będą mogli bywać tam w przerwach między lekcjami. Dzieci miały też okazję porozmawiać w języku angielskim z jedną z nauczycielek International School of Bydgoszcz.

19 kwietnia 6-latki z grupy "Wiewiórki" uczestniczyły w lekcji matematyki w Szkole Podstawowej nr 48. Pani Ania przygotowała zadania, w których dzieci sprawdziły swoje umiejętności: przeliczały, porównywały ilość figur w zbiorach, zapisywały działania na tablicy. Następnie wspólnie z kolegami z klasy II b rozwiązywały zadania w kartach pracy. Spotkanie odbyło się w atmosferze świetnej zabawy, a dzieci mogły poczuć sie jak "prawdziwi uczniowie".


11 kwietnia ,,Wiewiórki” ponownie gościły klasę II z SP nr 48 w przedszkolu. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Zabawy wielkanocne”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zabawach i konkursach, które zakończyły się remisem. Wykonały również zajączka z koperty, a ,,przedszkolny zajączek” zadbał o prezenty.


24 stycznia 6-latki z grupy „Wiewiórek” odbyły kolejną już wycieczkę do  Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Dwanaście miesięcy” w wykonaniu uczniów zaprzyjaźnionej klasy II przygotowane pod kierunkiem wychowawcy klasy pani Anny Piernik. Przedszkolacy mogli również poznać jak pracują ich szkolni koledzy, obejrzeć zeszyty, podręczniki, pracę na tablicy interaktywnej. To cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!


15 grudnia grupa ,,Wiewiórki” gościła zaprzyjaźnionych drugoklasistów z SP 48. Dzieci uczestniczyły w świątecznych, wesołych konkurencjach m.in. rzutach do mikołajkowych czapek. Dużo radości wywołało szukanie ukrytego worka słodyczy - oczywiście zakończonego sukcesem ;) Przedszkolaki wspólnie z uczniami ozdabiały również mikołajkowe buty. Dziękujemy bardzo za spotkanie!


12 października starszacy z grupy ,,Wiewiórki” spotkali się z uczniami kl.II w SP nr 48, których wychowawcą jest pani Ania Piernik. Nasze przedszkolaki chętnie zasiadły w ławkach szkolnych biorąc aktywny udział w lekcji. Obejrzały też inscenizację wiersza ,,Na straganie” w wykonaniu starszych kolegów. Na koniec mogły pobiegać i pobawić się piłką na sali gimnastycznej.