2016/2017

19 kwietnia 6-latki z grupy "Wiewiórki" uczestniczyły w lekcji matematyki w Szkole Podstawowej nr 48. Pani Ania przygotowała zadania, w których dzieci sprawdziły swoje umiejętności: przeliczały, porównywały ilość figur w zbiorach, zapisywały działania na tablicy. Następnie wspólnie z kolegami z klasy II b rozwiązywały zadania w kartach pracy. Spotkanie odbyło się w atmosferze świetnej zabawy, a dzieci mogły poczuć sie jak "prawdziwi uczniowie".


11 kwietnia ,,Wiewiórki” ponownie gościły klasę II z SP nr 48 w przedszkolu. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Zabawy wielkanocne”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zabawach i konkursach, które zakończyły się remisem. Wykonały również zajączka z koperty, a ,,przedszkolny zajączek” zadbał o prezenty.


24 stycznia 6-latki z grupy „Wiewiórek” odbyły kolejną już wycieczkę do  Szkoły Podstawowej nr 48 w Bydgoszczy. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Dwanaście miesięcy” w wykonaniu uczniów zaprzyjaźnionej klasy II przygotowane pod kierunkiem wychowawcy klasy pani Anny Piernik. Przedszkolacy mogli również poznać jak pracują ich szkolni koledzy, obejrzeć zeszyty, podręczniki, pracę na tablicy interaktywnej. To cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!


15 grudnia grupa ,,Wiewiórki” gościła zaprzyjaźnionych drugoklasistów z SP 48. Dzieci uczestniczyły w świątecznych, wesołych konkurencjach m.in. rzutach do mikołajkowych czapek. Dużo radości wywołało szukanie ukrytego worka słodyczy - oczywiście zakończonego sukcesem ;) Przedszkolaki wspólnie z uczniami ozdabiały również mikołajkowe buty. Dziękujemy bardzo za spotkanie!


12 października starszacy z grupy ,,Wiewiórki” spotkali się z uczniami kl.II w SP nr 48, których wychowawcą jest pani Ania Piernik. Nasze przedszkolaki chętnie zasiadły w ławkach szkolnych biorąc aktywny udział w lekcji. Obejrzały też inscenizację wiersza ,,Na straganie” w wykonaniu starszych kolegów. Na koniec mogły pobiegać i pobawić się piłką na sali gimnastycznej.