Wycieczka do Muzeum - gr."Wiewiórki"

29 września 6-latki z grupy "Wiewiórki" wybrały się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Lekcja, odbyła się w dziale Archeologicznym. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po aktualnych ekspozycjach. Podczas tej wspaniałej podróży w czasie, przedszkolacy dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zwyczajów, wierzeń i warunków zycia ludzi w dawnych czasach. Zobaczyły wiele przedmiotów, które ułatwiały im codzienne życie: narzędzia, biżuterię, naczynia. Na koniec każde dziecko zaprojektowało urządzenie, które na wzór dawnych: "żarna" - urzadzenie do mielenia ziarna i "wierszy" - narzędzie do połowu ryb, będzie służyło do rozdrabniania, rozcierania róznych produktów. Następnie przedszkolaki udały się na Stary Rynek, gdzie obejrzały Ratusz, Pomnik Walki i Męczeństawa oraz fontannę "Dzieci bawiące się z gęsią"  Pierwsza wyprawa  małych przedszkolaków rozpoczęła realizację autorskiego programu wychowawczo-edukacyjnego "Wędrówki Żaka przedszkolaka" mgr Zofii Dahms, mgr Beaty Jargot, mgr Ewy Tomasik.