Gość w gr. "Wiewiórki"

10 października gościem w grupie ,,Wiewiórki” był pan Józef Mierzwiński – lekarz laryngolog, ordynator Oddział Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Tata Ninki opowiedział przedszkolakom czym zajmuje się laryngolog, w jaki sposób zadbać o uszy, nos i gardło, jak zbudowane jest ucho, co to są implanty słuchowe. Dzieci mogły przekonać się (na przykładzie Ninki), że badanie laryngologiczne nie jest bolesne i nie należy się go bać. Nasi ,,odkrywcy” szczególne zainteresowali się narzędziami lekarskimi - stetoskopem, otoskopem – oraz balonami, które jak się okazuje są, bardzo pomocne w leczeniu laryngologicznym. Na koniec pan doktor przybliżył dzieciom niektóre zasady udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy za miłe i owocne spotkanie!