EKO-BUS w przedszkolu

Dnia 12 października 2016 r. do naszego przedszkola przyjechał EKO-BUS i  bociek Boguś z Centrum Edukacji Ekologicznej z Myślęcinka.  Bociek Boguś zachęcał nas do dbania o  naturalne środowisko,  przypomniał wszystkim przedszkolakom,  jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne oraz jakiego koloru są pojemniki przeznaczone do tego celu. Podczas ciekawych zajęć dydaktycznych dzieci poznały znaczenie pojęcia recykling oraz zasadę działania spalarni odpadów, które  nie nadają się do ponownego przetworzenia i mogą być wykorzystane do produkcji energii elektrycznej. Film z boćkiem Bogusiem w roli głównej cieszył się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko na zakończenie otrzymało EKO-ELEMENTARZ z ciekawymi zadaniami do wykonania dotyczącymi dbania o środowisko. Obiecujemy, że będziemy dbali o naszą Planetę, która jest domem dla ludzi i zwierząt, aby była czysta i zielona!!!