Święto Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu poprzedziły zajęcia, podczas których dzieci poznały i utrwaliły podstawowe informacje na temat  naszego kraju – jak powstało, jakie są jego symbole narodowe. Dzieci wykonywały różnymi technikami flagę oraz mapę Polski. ,,Żacy-przedszkolacy” zgłębiły też wiedzę o regionach kraju, słuchały utworu ,,Przybyli ułani pod okienko” w wykonaniu Jowitki. Uroczystym dniem był 10 listopada - dzieci z wszystkich grup  ubrane w elementy barw narodowych – udały się pod Pomnik 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Przemarsz prowadził gość specjalny ,,Żaków –przedszkolaków” mł.chorąży, pan Paweł Cyrski – tata Tosi. Pan Paweł – żołnierz 3 Batalionu Łączności NATO - wspólnie z przedszkolakami wyjaśniał takie pojęcia jak żołnierz, ułan, wojsko, niepodległość. Wspólnie też złożyliśmy kwiaty, znicze, przypomnieliśmy wiersz ,,Katechizm polskiego dziecka” oraz  zaśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Nasz gość wręczył ,,Żakom-przedszkolakom” wojskowe berety oraz kolorowanki ułanów. Bardzo dziękujemy za spotkanie!