Wycieczka do zakładu krawieckiego

14 listopada 2016 r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na pieszą wycieczkę do usługowego punktu krawieckiego na Błoniu. Celem naszej wyprawy było poznanie pracy krawcowej oraz wyposażenia zakładu krawieckiego. Pani krawcowa zapoznała nas ze swoim warsztatem pracy. Dowiedzieliśmy się, że potrzebna jest miara krawiecka, nożyczki i oczywiście igły oraz kolorowe nici, a także specjalne mydełko, które nie służy do mycia, ale do rysowania linii na materiale zaznaczając w ten sposób miejsce cięcia nożyczkami.  Przy okazji poznaliśmy etapy wykonania na specjalnej maszynie krawieckiej, wyszywanej ozdobnym ściegiem poduszeczki do szpilek oraz sposób przyszywania guzików. Praca pani krawcowej jest bardzo ciekawa i pożyteczna. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas też zostanie krawcem albo krawcową. Dziękujemy za miłe spotkanie i ciekawą lekcję szycia oraz ozdobną poduszeczkę do naszego kącika krawieckiego!