Andrzejki

Od 28 do 30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Andrzejki".  Niektóre grupy: „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Wiewiórki” zaprosiły do wspólnej zabawy i wróżb także rodziców. Jak tradycja andrzejkowa nakazuje wróżyliśmy sobie między innymi poprzez: wychodzenie butów za próg, wrzucanie grosika na szczęście do miski z wodą, wróżenie imienia przyszłej sympatii przez przekłuwanie szpilką papierowego serduszka czy wróżenie z czarodziejskich talerzyków.  Każdy chciał poznać jakie jeszcze inne niespodzianki przygotował dla niego los, np. jaki zawód w dorosłym życiu będzie wykonywał. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego lania wosku i odkrywania co czeka nas w przyszłości.  Słodki poczęstunek oraz wesoła zabawa sprawiły, że ten czas był naprawdę magiczny!


„Hokus - pokus, czary - mary niech się spełnią andrzejkowe czary”