Wycieczka na pocztę i wizyta listonosza - gr. "Żabki"

5 grudnia 2016r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na pieszą wycieczkę na pocztę. Przedszkolacy poszli z bardzo ważną misją, między innymi - wysłać list do Świętego Mikołaja z rysowanymi marzeniami pod choinkę. Na poczcie powitała nas bardzo miła pani w okienku, a później oprowadzał nas sympatyczny pan, który opowiadał o pomieszczeniach poczty i pracy pocztowców. Nasz list był trochę większy niż zwykła koperta, więc musiał być zważony. Aby dotrzeć do dalekiej Finlandii, gdzie mieszka Św. Mikołaj pani w okienku przykleiła na niego, aż 6 znaczków i każdy z nich opieczętowała. Jednak zwykłe listy można wrzucać do czerwonej skrzynki pocztowej. Znakiem rozpoznawczym poczty jest żółta trąbka. Wielką niespodziankę sprawił nam pan listonosz, który odwiedził grupę „Żabki” i  przyniósł dla nas specjalną przesyłkę. Listonosz chodzi w specjalnym mundurze i ma bardzo dużą i ciężką torbę na listy i przesyłki. Dziękujemy za miłe spotkanie!!!