Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

Dnia 16 lutego 2017 r. byliśmy w ADRII na przedstawieniu pt. „Jaś i Małgosia”. Spektakl został przygotowany przez aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Dzięki barwnym kostiumom, ruchomej scenografii, efektom dźwiękowym i świetlnym na oczach widzów powstawała niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i miłości jaka istnieje między kochającym się rodzeństwem. Jak to często w bajkach bywa Jaś i Małgosia zostali przez złą macochę podstępnie wysłani do lasu po jagody. Podczas długiej wędrówki po lesie natknęli się na chatkę z piernika, w której mieszkała Baba Jaga. Za ich łakomstwo Baba Jaga chciała dzieci ukarać, ale wtedy z pomocą przyszedł im leśny stworek o imieniu Kudłaty – Włochaty, który zdradził Małgosi tajemnicę o czarodziejskiej mocy łopaty Baby Jagi. Cała przygoda Jasia i Małgosi zakończyła się szczęśliwie. Odnaleźli drogę powrotną i wrócili do domu do swojego taty. Przedszkolaki byli bardzo przejęci losami głównych bohaterów i bardzo spontanicznie reagowali na nieoczekiwane zwroty akcji, ostrzegając Jasia i Małgosię o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Morał z bajki jest taki - żeby nie zrażać się przeciwnościami losu, bo w końcu zwycięża dobro. Możemy zawsze liczyć na swoich przyjaciół i dążyć, aby spełniać swoje marzenia. Przedstawienie bardzo nam się podobało!