Spotkanie naukowe "Jeżyki", "Wiewiórki"

W ramach kontynuacji współpracy partnerskiej między placówkami oświatowymi  w dniu 23 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie naukowe z udziałem wiceprezes i koordynatorem programu CESIC panią  Marią José Gómez Díaz przy współudziale pani Marii Ruiz del Arbol  Moro oraz panią Salome Cejudo Rodriguez. Tematem były eksperymenty z wodą. Zaproszeni goście z Hiszpanii obejrzeli zajęcie ,,Parowanie i skraplanie” w grupie ,,Jeżyki” poprowadzone przez nauczycielkę mgr Beatę Zawadę oraz zajęcie "Siły adhezji i kohezji" w grupie "Wiewiórki" prowadzone przez nauczycielkę mgr Beatę Jargot. Zaprezentowane doświadczenia pokazały jak w prosty sposób rozwijać kompetencje naukowe u małych dzieci i jednocześnie rozbudzać w nich naturalną ciekawość w poznawaniu otaczającego świata. Zaproszone ekspertki były zachwycone wiedzą, jaką prezentowały dzieci na temat wody.