Akcja edukacyjna ,,Bądź widoczny - Bądź bezpieczny” - dwa etapy

Nasze przedszkole włączyło się do akcji edukacyjnej ,,Bądź widoczny - Bądź bezpieczny” organizowanej przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe z Bydgoszczy  przy współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszcz. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych, jako świadomych uczestników ruchu drogowego, szczególnie poprzez używanie materiałów odblaskowych.
Pierwszy etap projektu to spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie, które odbyło się 14 marca 2017 r. Wszystkie nasze przedszkolaki  uczyły się podstawowych zasad poruszania się w pobliżu drogi i przejść dla pieszych. Zaglądając do magicznej tuby poznały różnicę między widocznością osób wyposażonych w materiały odblaskowe, a widocznością osób bez takich materiałów.


W kolejnych etapach nasze przedszkole reprezentowali starszacy z grupy ,,Wiewiórki”. Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne nawiązujące do odblasków i bezpieczeństwa na drodze (prace można zobaczyć na profilu akcji na facebook.com/widoczny.bezpieczny) oraz wzięły udział w finale akcji, który odbył się w Pałacu Młodzieży 4 kwietnia 2017r. Podczas finału nasze 6-latki wystąpiły z wierszem i piosenką, a Tosia i Lenka brawurowo wykonywały zadania, które przygotowała firma Horus. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez firmy Horus oraz Allianz:

- za wyróżnione prace plastyczne Jowitki, Lenki, Kuby i Mikołaja                   

- za współzwycięstwo w quizach (odblaskowy wąż oraz kamizelki odblaskowe).

Cieszymy się z otrzymanych prezentów i dziękujemy za możliwość udziału w akcji!