Dzień Ziemi 2017

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Tegoroczna akcja przeprowadzona została  pod hasłem: „Ratujmy Ziemię przed odpadami – ZBIERAJ – SEGREGUJ – ODZYSKUJ”. Nasze przedszkole jak co roku włączyło się w obchody tego święta. W piątek przedszkolaki przemaszerowały po osiedlu  z przygotowanymi plakatami o tematyce ekologicznej. Dzieci rozdawały mieszkańcom Błonia ulotki zachęcające do segregowania śmieci i informujące o zbiórce surowców wtórnych do koszy znajdujących się przed naszym przedszkolem. W poniedziałek wraz  z uczniami klasy 2 obejrzały przedstawienie „Przygoda w stumilowym lesie” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego. Wręczone zostały dyplomy i książki dla dzieci, które wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne z odpadów. Następnie wszystkie grupy zaopatrzone w rękawice i worki  wyruszyły posprzątać okolice przedszkola.