Wizyta policjantów z psem

Zbliżający się okres wakacji i letnich wyjazdów jest okazją, aby przypomnieć wszystkim dzieciom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa nie tylko drogowego, ale także radzenia sobie w różnych nietypowych sytuacjach. W związku z tym 8 maja 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy  - mł. asp. Bartosza Batkowskiego oraz st. insp. Monikę Karską wraz z policyjnym psem – Figą. Policjanci przypomnieli przedszkolakom jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa i co zrobić jeśli ktoś się zgubi oraz przypomnieli zasady zachowania i bezpieczne pozycje w kontakcie z nieznanymi psami, czyli  tzw. pozycja "drzewo" oraz "naleśnik" i "żółwik".  Dzieciom szczególnie podobał się pokaz tresury i umiejętności policyjnego psa. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja o bezpieczeństwie. Bardzo dziękujemy za spotkanie!