Gość w grupie „Żabki” i bajeczne stroje

22 maja 2017 r.  grupę „Żabki” odwiedziła mama Zosi, pani Agnieszka, która na co dzień pracuje w Operze Nova. Tam zajmuje się szyciem kostiumów dla aktorów, a szczególnie nakryciami głowy, czyli różnego rodzaju kapeluszami i czapkami. Opowiedziała nam po kolei, co jest potrzebne i jak wykonuje się kapelusz. Zaczyna się od projektu na papierze, a następnie trzeba wyszukać odpowiedni materiał i potrzebne dodatki. Mogą to być kolorowe pióra, cekiny, ozdobne szkiełka imitujące drogocenne kamienie, aby wszystko wyglądało oryginalnie i efektownie oraz żeby pasowało do postaci granej przez aktora. Wykonanie kapelusza lub innego nakrycia głowy wymaga bardzo długiej i misternej pracy. Do wykonania kapelusza potrzebny jest model głowy zrobiony z drewna tzw. kalotka. Pani Agnieszka przyniosła bardzo oryginalne i piękne kapelusze. Były takie, jakie nosiły damy z minionej epoki również męskie kapelusze,  czyli tzw. melonik oraz wysoki cylinder, indiański pióropusz i różne inne czapki i czepce, a nawet czapkę dla krasnala. Wszyscy mogli poprzymierzać  różne nakrycia głowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się składany cylinder zwany szapoklakiem. Dzięki wizycie mamy Zosi poznaliśmy niektóre zakulisowe tajniki operowej garderoby.
Serdecznie dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie!