Jubileusz Przedszkola 50-lecie / Piknik rodzinny

 

GDY  COŚ  TRWA  I  ISTNIEJE  PRZEZ  LATA
TO  ZYSKUJE  MIANO  JUBILATA
1967  -  2017

9 czerwca 2017 r. odbył się piknik rodzinny połączony z obchodami Jubileuszu  50 – lat istnienia naszego przedszkola. Uroczystości jubileuszowe w tym dniu podzielone były na dwie części. Przed południem w sali konferencyjnej „LOGISTYK” odbyła się część pierwsza z udziałem zaproszonych gości, którymi byli przedstawiciele Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Osiedla Błonie, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty, Komisariatu  Policji - Błonie, Rady Rodziców. Pani Dyrektor uhonorowała tytułem  PRZYJACIEL  PRZEDSZKOLA  osoby, które w szczególny sposób wspierały rozwój naszej placówki oraz naszych wychowanków. Uroczystości uświetniły występy artystyczne dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz absolwentów naszego przedszkola. Druga część obchodów naszego święta odbyła się po południu na terenie ogrodu przedszkolnego z udziałem całej przedszkolnej społeczności oraz rodziców, absolwentów i sympatyków naszego przedszkola. Pani Dyrektor  na wstępie przybliżyła historię naszej placówki, dziękując wszystkim za zaangażowanie i wkład w rozwój i działalność przedszkola, jak również za udział w prowadzonych na szeroką skalę działaniach ekologicznych dzięki którym otrzymaliśmy NAGRODĘ  GŁÓWNĄ.  W części artystycznej przed szeroko zgromadzoną publicznością swoje umiejętności taneczne, wokalne, recytatorskie  a nawet muzyczne (gra na bębnach afrykańskich) zaprezentowała każda grupa przedszkolna. Wśród występujących na scenie nie zabrakło także absolwentów naszego przedszkola, którzy z sympatią i rozrzewnieniem chętnie wspominają i odwiedzają swoje przedszkole.  Był również tort urodzinowy! Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników pikniku w ogrodzie przedszkolnym czekało wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, loteria fantowa, foto – budka, stanowiska z instrumentami etnicznymi oraz zabawami badawczymi, klown na szczudłach, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy. Każdy uczestnik pikniku mógł posilić się kiełbaską i pysznym domowym ciastem, które upiekły mamy naszych przedszkolaków. Do wspólnej zabawy dzieci i rodziców zaprosili animatorzy - Grupa Eventowa  „FUNinki”.  Można było również obejrzeć dwie wystawy: „50 lat historii Przedszkola na fotografii ” oraz drugą wystawę konkursowych prac plastycznych dzieci i rodziców  pt.  „Nasze przedszkole za 50 lat”. Nie zabrakło także stoiska z naszą przedszkolną prasą czyli gazetką „WĘDROWNICZEK” i jej jubileuszowym wydaniem specjalnym. Na pamiątkę pięknego Jubileuszu, każdy przedszkolak otrzymał koszulkę z logo naszego przedszkola. W tym dniu dopisała nam również pogoda zachęcając wszystkich do wesołej zabawy na rodzinnym pikniku.