Tydzień "Polskie warzywa na polskim stole"

Polskie warzywa na polskim stole” - Pod takim hasłem przedszkolaki przez cały tydzień (2.10.-06.10. 2017) poznawały znaczenie warzyw dla zdrowia. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać – budowały piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Podczas zajęć praktycznych degustowały smaki, poznawały zapach warzyw oraz ich kształty i wielkość. Przygotowywały też różne potrawy: kanapki, sałatki, surówki i soki.  Nauczyły się także piosenki o warzywach oraz bawiły się w mini sklepiku z warzywami używając zwrotów grzecznościowych. Opiekowały się zasadzoną pietruszką poznając czynniki potrzebne do wzrostu roślin.