Warsztaty kulinarno-edukacyjne

05 października w naszym przedszkolu odbyły się międzyprzedszkolne warsztaty edukacyjno-kulinarne  pt. „Polskie warzywa na polskim stole”. W warsztatach wzięły udział dzieci reprezentujące bydgoskie przedszkola nr: 9, 26, 33, 34, 70. Uczestnicy warsztatów, podzieleni na zespoły, układali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej z obrazków przedstawiających produkty, wymieniali potrawy z wylosowanym warzywem, wskazywali jadalne części warzyw, nazywali różne rodzaje sałat, kapust i cebul. Następnie kucharka pani Agnieszka Tomaszewska-Lee przygotowała dla dzieci pyszną warzywną tortillę. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały jej pracę i ze smakiem zajadały przygotowana przekąskę.  W dalszym punkcie warsztatów przedszkolacy samodzielnie przygotowali zdrowe, kolorowe potrawy: sałatkę warzywną, mix sałatkowy, koktail warzywny oraz szaszłyki z warzyw, które mogli później degustować. Na zakończenie warsztatów mali kucharze otrzymali upominki i dyplomy.