Poznajemy zawody - Budowniczy

Przy okazji prac remontowych na terenie naszego ogrodu, dzieci z naszego przedszkola miały okazję bliżej poznać pracę na budowie. Dzięki wizycie mamy Mieszka i Kalinki, która nadzoruje prace budowlane, dzieci dowiedziały się jak ciężka jest to praca oraz, iż bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa. Należy nosić kaski ochronne, specjalne buty, oraz widoczne, specjalne ubranie. Na terenie naszego ogrodu pojawił się ciężki sprzęt - betoniarka, przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się w jak pracuje się przy użyciu takiej maszyny. Panowie pracujący w naszym ogrodzie chętnie pokazali dzieciom jakie inne sprzęty wykorzystują w swojej pracy. Zapewne po takiej prezentacji nie jeden przedszkolak marzy, aby zostać Bobem Budowniczym ;)