2017/2018

30 stycznia ,,Mali Odkrywcy” z grupy ,,Jeżyki” zgłębiły swoją wiedzę o prądzie podczas spotkania w szkole z panią Moniką - nauczycielką w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy oraz mamą Piotrusia z naszego przedszkola.

Pani Monika w przystępny i ciekawy sposób wyjaśniła co to są ładunki elektryczne, jakie oddziaływania zachodzą między nimi, jak za pomocą elektroskopu można wykryć ładunki elektryczne, jak zbudowana jest bateria. Dzieci dowiedziały się również czego ludzie używają do wytworzenia prądu.
Energia elektryczna jest obecnie niezbędna w naszym życiu, ale musimy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych oraz o konieczności jej oszczędzania dla dobra naszego środowiska.

 


 

20 stycznia odbyła się OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW ,którą zorganizowała Szkoła nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego. Nasze przedszkole - pod kierunkiem mamy Jagody -reprezentowały dzieci z grupy ,,Jeżyki” oraz Julka z grupy ,,Wiewiórki”. Dzieci z zaangażowaniem pokonywały obwód stacyjny, a za swój wysiłek otrzymały pamiątkowe medale.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, 

a dzieciom za godne reprezentowanie naszego Przedszkola!

 


 

We wtorek 7 listopada starsze grupy z naszego przedszkola Motyle i Pszczółki wybrały się z wizytą do  Szkoły Podstawowej nr 62. Większość z naszych wychowanków już od września rozpocznie naukę w I klasie , więc dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym spędza kolejne 8 lat swojego życia. Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcji wychowania fizycznego klas młodszych, podczas których mogli  porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami . Przy ich pomocy nasze dzielne przedszkolaki pokonały tor przeszkód przygotowany przez panią Kasię Zielińską nauczycielkę ze szkoły.  Z wypowiedzi dzieci wynikało, iż szkoła bardzo im się podoba i wszyscy chętnie rozpoczną w niej naukę w pierwszej klasie. To pierwsza w tym roku, ale  nie ostatnia wizyta w szkole.