Mikołajki

Jak co roku i tym razem 6 grudnia Mikołaj nie zapomniał o naszych przedszkolakach. Już od rana witał dzieci z koszem pełnym słodkości przy drzwiach przedszkola. Jako, że w tym właśnie dniu zgodnie z tradycją obchodzimy Mikołajki cały dzień związany był z postacią Mikołaja. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obdarowywania się upominkami chowanymi w butach, poznały historię prawdziwego Mikołaja, biskupa Miry, rozmawiały na temat obchodzenia tego dnia w swoich rodzinach, wykonały postać Mikołaja różnymi technikami. Po poludniu zaś po raz kolejny spotkały tę wyjątkową osobę, która każdemu dziecku wręczyła podarunek, przedszkolaki zaś obdarowały go piosenkami i wierszykami. Dziękujemy Mikołaju! Pamiętaj o nas także w przyszłym roku.