Wycieczka do ZS nr 12 - grupa "Jeżyki"

30 stycznia ,,Mali Odkrywcy” z grupy ,,Jeżyki” zgłębiły swoją wiedzę o prądzie podczas spotkania w szkole z panią Moniką - nauczycielką w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy oraz mamą Piotrusia z naszego przedszkola.

Pani Monika w przystępny i ciekawy sposób wyjaśniła co to są ładunki elektryczne, jakie oddziaływania zachodzą między nimi, jak za pomocą elektroskopu można wykryć ładunki elektryczne, jak zbudowana jest bateria. Dzieci dowiedziały się również czego ludzie używają do wytworzenia prądu.
Energia elektryczna jest obecnie niezbędna w naszym życiu, ale musimy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych oraz o konieczności jej oszczędzania dla dobra naszego środowiska.