Wyjazd do Filharmonii

W dniach 19 oraz 20 marca br. przedszkolaki z grup: „Biedronki”, „ Wiewiórki” i „ Motyle” wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Pomorskiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „ Polak, Węgier, dwa bratanki". Motywem przewodnim spotkania był barwny świat węgierskiej muzyki, w którym królowały czardasze i piękne melodie ze znanych operetek węgierskich kompozytorów. Ponadto dzieci poznały różne instrumenty z rodziny instrumentów smyczkowych: skrzypce, wiolonczela. W sposób humorystyczny, na podstawie skojarzeń i wskazówek przyswoiły nazwy poszczególnych elementów budowy instrumentów (np. główka w kształcie ślimaka, żeberko itd.) oraz poznały różne sposoby wydobywania z nich dźwięków.
Za sprawą wirtuozyjnie wygrywanych przez artystów utworów; świetnej akustyki oraz ciekawych anegdot muzycznego prelegenta dzieci spędziły atrakcyjnie czas, odkrywając piękno muzyki klasycznej.
Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom i była dla nich nowym, niezwykłym przeżyciem.