Wycieczka do Biskupina - Biedronki i Pszczółki

Dnia 8 maja grupy "Biedronki" i "Pszczółki" wybrały się na lekcję muzealną do Biskupina. Dzieci po raz kolejny miały okazję przybliżyć sobie pracę archeologa i utrwalić wiadomości na temat tego czym zajmuję się dziedzina naukowa archeologii. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w małych archeologów i z nielada precyzją odkrywały ukryte "skarby" za pomocą łopatek oraz pędzelków, następnie starały się zrekonstruować wydobyte znaleziska najpierw skłądając posiadane częsci, a następnie tworząc rysunek, nie zapominając o naniesieniu także brakujących elementów. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia oraz stworzone rekonstrukcje. Następnie dzieci odwiedziły rekonstrukcje wioski wczesnopiastowskiej, gdzie miały okazję obejrzeć domy z tamtych czasów, poznać niektóre zawody oraz zwierzęta jakie wtedy hodowali ludzie. Wszyscy z wielkim zadowoleniem zakończyli wycieczkę, zabierając ze sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień!