Wizyta pielęgniarki i ratownika medycznego

23.06.2018 r. w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego z firmy transportu i ratownictwa medycznego Agamed pana Dawida Czajkę oraz pielęgniarkę panią Lucynę Wieczorek – mamę Julki z grupy Żabek. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie karetki, włączyć sygnał alarmowy oraz wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci poznały numer telefonu ratunkowego oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie. Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci były właściwie przewożone samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia