PODRÓŻUJEMY DO AUSTRII

          Ostatni tydzień lutego w naszym przedszkolu, to dni austriackie. Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej ten piękny, alpejski kraj – flagę, godło, stolicę, zabytki oraz wiele innych ciekawostek. Codziennie rozbrzmiewała muzyka Straussa i Mozarta, wszyscy mieli możliwość zatańczyć walca wiedeńskiego. Przedszkole zostało udekorowane makietami Alp, które wykonały dzieci wspólnie z rodzicami na ogólnoprzedszkolny konkurs. Dużym zainteresowaniem cieszył się ,,pchli targ”, na który wszyscy przynosili ciekawe eksponaty. Dzieci przygotowały samodzielne najbardziej znane ciasto Wiednia- sernik, naprawdę był pyszny!!!!! Na zakończenie tego ciekawego tygodnia odbył się konkurs dla wszystkich grup, dzieci rywalizowały ze sobą w różnych dziedzinach. Mogły popisać się wiadomościami, które zdobywały cały tydzień na temat Austrii, odbyły się również konkursy zręcznościowe i taneczne. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu pt.,,Makieta Alp” było uhonorowaniem ich twórczej pracy. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę wspaniale!