WYCIECZKA DO FILHARMONII 16.03.2010 r.

Okres przedszkolny jest szczególnie ważny dla rozwoju muzykalności, bowiem wtedy kształtuje się wrażliwość i zdolności muzyczne. To właśnie w tym okresie dziecko powinno być otoczone wartościową muzyką, aby "rozsmakowało" się w niej, znajdując radość i zadowolenie w jej odbiorze. Kierując się tymi przesłankami nasze przedszkole nawiązało współpracę z Filharmonią Pomorską. Dzięki tej współpracy dzieci biorą udział w audycjach edukacyjno-muzycznych organizowanych przez Filharmonię Pomorską. Z okazji przypadającego w tym roku Roku Chopinowskiego dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w specjalnej audycji muzycznej poświęconej Fryderykowi Chopinowi. Miały więc okazję by dowiedzieć się kim był Fryderyk Chopin, a przede wszystkim mogły posłuchać jego utworów. Polonezy, Mazurki w wykonaniu pana Marka wzbudziły żywe zainteresowanie przedszkolaków. Wykorzystując okazje uczestnictwa w koncercie Chopinowskim dzieci miały też możliwość poznania budynku Filharmonii Pomorskiej. Przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę muzyczną o terminy: orkiestra, instrumenty dęte, strunowe, klawiszowe, perkusyjne, dyrygent, kompozytor, utwór muzyczny. Dowiedziały się też wiele ciekawych rzeczy na temat koncertów odbywających się w Filharmonii systematycznie.