MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "ZNAM MÓJ KRAJ I MOJE MIASTO" 28.04.2010 r.

Dnia 28 kwietnia br. w naszym przedszkolu odbyła się II edycja konkursu pt. „Znam mój kraj i moje miasto”. Celem konkursu było kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia tożsamości regionalnej i narodowej, wzbogacanie wiedzy na temat Polski i własnej miejscowości oraz integracja dzieci o wspólnych zainteresowaniach z różnych placówek przedszkolnych. Do udziału w konkursie zostały zaproszone 6 - latki z pięciu bydgoskich przedszkoli, a mianowicie nr 9, 11, 24, 70 i 34. 
W jury zasiedli: dyrektor przedszkola pani Ewa Tomasik, były przewodniczący Rady Osiedla Błonie pan Jan Jankowiak oraz pedagog historyk pani Anna Chmara. Uczestnicy konkursu realizowali zadania na kartach pracy, które w końcowym efekcie były kartami albumu. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą. Dzięki hojności sponsorów otrzymały cenne nagrody indywidualne i zespołowe oraz pamiątkowe dyplomy i plakietki.