PLENER PLASTYCZNY 20.05.2010 r.

W ogrodzie naszego przedszkola odbył się już po raz 6-ty Wiosenny Plener Plastyczny pod hasłem: „Przyroda wiosną malowana”. 
W imprezie uczestniczyły dzieci uzdolnione plastycznie z bydgoskich przedszkoli nr 9,24,28,68 oraz przedszkolacy z koła plastycznego „Mali artyści” działającego na terenie naszej placówki. 
Młodzi artyści mogli eksperymentować różnymi technikami plastycznymi, mając do dyspozycji szeroki wachlarz materiałów, środków i przyborów plastycznych. Efektem tych twórczych poszukiwań były oryginalne oraz pełne fantazji prace, które ozdobiły Dziecięcą Galerię w ogrodzie przedszkolnym, a w następnej kolejności wystawę poplenerową w Osiedlowej Bibliotece Dziecięcej.
       Imprezę uświetniła swoją obecnością artystka plastyk – p. Danuta Nawrocka, dzięki której dzieci zdobyły nowe umiejętności i doświadczenia plastyczne oraz odkryły tajemnice tworzenia prac techniką batiku. Ponadto obejrzały prace wykonane przez zaproszonego gościa i jej podopiecznych.
      Atrakcją pleneru były wykonane przez uczennice Liceum Plastycznego portrety dzieci, do których z wielką cierpliwością pozowały.
      Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wręczeniem pamiątkowych upominków i dyplomów, a zachwycone dzieci zabrały ze sobą potężną dawkę wrażeń i emocji. Kolejne już za rok – serdecznie zapraszamy…