SPOTKANIE Z LEKARZEM STOMATOLOGIEM 26.05.2010 r.

Dzieci z grupy „Wiewiórki” w ramach zajęcia: „Zawód mojej mamy” gościły p. stomatolog Joannę Małecką, mamę Julii.
Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Poznały akcesoria i narzędzia potrzebne do pracy w tym zawodzie, rozmawiały o konieczności codziennego dbania o zęby, uczyły się prawidłowego ich szczotkowania. Wspólnie z gościem ustaliły listę produktów zdrowych i szkodliwych dla zębów.
Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały mnóstwo dociekliwych pytań. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od p. stomatolog plakaty, kolorowe naklejki i obrazki z zadaniami do wykonania. Jednogłośnie obiecały systematycznie kontrolować stan swojego uzębienia. Trzymamy za słowo!!!