Projekt ,,Dawno,dawno temu"

  „DAWNO, DAWNO TEMU...” to projekt zajmujący się bajkami – tymi znanymi od wielu pokoleń na całym świecie, ale również bajkami charakterystycznymi dla danego kraju, mniej znanymi    w innych państwach.

W projekcie biorą udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat z pięciu krajów Unii Europejskiej: Niemiec, Bułgarii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Polski.
 
CELE PROJEKTU: Dzieci rozwijają umiejętność słuchania oraz opowiadania bajek. Poznają wiele ciekawych i nowych opowiadań pochodzących z innych krajów. Projekt służy również docenianiu oraz kultywowaniu dziedzictwa narodowego. Oprócz tego dzieci wykonują wiele prac plastycznych, tworzą własne bajki oraz stają się aktorami.
  
OCZEKIWANE WYNIKI:

v     rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni dzieci
v     wymiana informacji na temat obcej kultury, tradycji
v     rozwijanie umiejętności słuchania
v     rozwijanie zmysłu estetycznego
v     rozwijanie komunikacji oraz pracy zespołowej
v     zrozumienie kultury i tradycji innych narodów
 

 

 Projekt realizowany przez p.Martę Mrozińską w roku szkolym 2010/2011.

 

  

 

'' Moja ulubiona postać z bajki "