Tydzień czeski 28.02 - 04.03.2011

Czechy to kolejny kraj, po którym dzieci ,,podróżowały tanecznym krokiem” ucząc się elementów polki ,swobodnie interpretując muzykę A.Dworzaka.      W niecodzienny sposób dowiedziały się jak powstało państwo naszych południowych sąsiadów – obejrzały bowiem teatrzyk żywego aktora w oparciu o utwór "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie".
   ,,Spacerując szlakiem turystycznym” poznały miejsca, które warto zwiedzić w Czechach. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw z popularnymi bajkami : "Przygody rozbójnika Rumcajsa", "Żwirek i Muchomorek", "Krecik", "Wodnik Szuwarek", "Makowa Panienka".Dodatkową atrakcją była degustacja knedli oraz udział w pieczeniu zlepianek –tradycyjnych czeskich ciasteczek.

  

 

,,Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" w wykonaniu pań: Asi,Zosi,Małgosi i Doroty.

,,Zamek hradczański"

Bajkowi ulubieńcy

Nauka polki przez panie: Natalię i Kasię.

Improwizacja ruchowa do muzyki A.Dworzaka

Lepienie krecików

Pieczenie czeskich ciasteczek