Wycieczka do Muzeum Okręgowego

Dnia 29 kwietnia br. dzieci z grupy „Krasnale” i „Wiewiórki” były na wycieczce w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego.

Jedna grupa udała się na zwiedzanie Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej, a druga miała zajęcia w Białym Spichrzu. Tam dzieci poznały warsztat oraz tajniki pracy archeologa. Spacerując po Wyspie Młyńskiej w jednym z muzealnych spichrzy oglądaliśmy makiety Starego Miasta wykonane przez starszych kolegów ze szkoły – bardzo nam się podobały. Byliśmy również pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego ,widzieliśmy też zachowane fragmenty murów miejskich. Po takiej wycieczce ułożenie z puzzli pomnika lub ważnego obiektu, który jest w naszym mieście, nie stanowiło dla nas trudności.