Konkurs ,,Piękna nasza Polska cała"

     Dnia 12 maja 2011r. w naszym przedszkolu odbyła się III edycja konkursu pt. „Piękna nasza Polska cała”. Celem konkursu było kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia tożsamości regionalnej i narodowej, wzbogacanie wiedzy na temat Polski i regionu kujawsko-pomorskiego oraz integracja dzieci o wspólnych zainteresowaniach z różnych placówek przedszkolnych. W konkursie wzięły udział 5,6-latki z bydgoskich przedszkoli nr 9,19,70 i 34. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy dotyczył wykonania prac plastycznych ukazujących piękne zakątki naszej ojczyzny, natomiast drugi etap był realizacją zadań konkursowych. Prace plastyczne dzieci zostały wykorzystane do wykonania kalendarza szkolnego na rok 2011/2012, który w efekcie był m/in. jedną z nagród konkursowych. Konkurs był sprawdzeniem i uporządkowaniem wiedzy przedszkolaków nt. podstawowych wiadomości o barwach, godle i hymnie Polski, regionach geograficznych ( górskim, morskim, mazurskim ) głównych miastach nadwiślańskich oraz województwie kujawsko-pomorskim. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą. Za udział w konkursie otrzymały nagrody indywidualne i zespołowe oraz pamiątkowe dyplomy.