Rejs ,,Słonecznikiem"

W ramach podsumowania całorocznej pracy zajęć koła turystycznego ,,Wędrówki Żaka Przedszkolaka" w dniu 2 czerwca br. dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej pt.,,Urokliwe zakątki naszego miasta".Był to rejs po Brdzie nowoczesnym tramwajem wodnym zasilanym energią słoneczną. Trasa rejsu:  Rybi Rynek-  Astoria-  Rybi Rynek.

Największą atrakcją rejsu ,nie tylko zresztą dla dzieci,było przepłynięcie przez śluzę.W pewnym momencie mogliśmy prawie zrównać się poziomem z ulicą.Okazało się,że miasto zupełnie inaczej wygląda z pokładu statku.Płynac ,,Słonecznikiem" mogliśmy podziwiać urokliwe zakątki naszego miasta, które z dnia na dzień w otoczeniu bujnej zieleni staje się coraz piękniejsze.