2010/2011

 

     * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  

      Dnia 11 maja b.r przedszkolaki z grupy „ Wiewiórki” odwiedziły bibliotekę w SP nr 48. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem bibliotecznym, poznały zadania i zasady funkcjonowania biblioteki. Miały możliwość obejrzenia wielu kolorowych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się pozycje: „ Czterej pancerni i pies” oraz cykl książek z serii „ Harry Potter”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki oraz zakładki do książek wykonane przez ich starszych, szkolnych kolegów. Dzieci obiecały, że już wkrótce sami będą systematycznie korzystać z zasobów szkolnej biblioteki…

 
 
 
 
 
 
 
Bibliotekę w SP nr 48 odwiedziły również dzieci z grupy ,,Krasnale"- 24 maja.
 
 
 
 
 
 

    * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  

     Dnia 19 kwietnia br. dzieci z grupy „Krasnale” uczestniczyły w lekcji języka polskiego razem z zaprzyjaźnionymi uczniami klasy pierwszej. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje wielkanocne pielęgnowane były w polskich domach dawniej, a które przetrwały do dziś. Wspólna nauka bardzo nam się podobała!

 
 

  

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  

     31 marca dzieci z grupy ,,Wiewiórki" odwiedziły zaprzyjaźnioną kl.III w SP nr 48. Młodsi i starsi koledzy wspólnie wykonali prace plastyczne.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

      24 marca 2011r. przedszkolaki z gr. "Krasnale" razem z uczniami klasy pierwszej  SP nr 48 wspólnie bawiły się w ogrodzie przedszkolnym szukając pierwszych oznak wiosny.
 
 
 
 
 
 
 

      * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 17 marca - wizyta ,,Krasnali" w gabinecie pielęgniarki szkolnej i stomatologa w SP nr 48


      * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

    1 lutego - zabawy i gry ruchowe na sali gimnastycznej oraz w sali zabaw

w SP nr 48.

        * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

     17 grudnia grupa ,,Krasnale" zaprosiła kl.I b z SP nr 48 na świąteczne przedstawienie.

 

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

W czasie przedświątecznym dzieci z grupy „ Wiewiórki” zaprosiły do przedszkola na świąteczne spotkanie zaprzyjaźnionych kolegów z I klasy SP nr 48 pod opieką nauczycielki: p. Danuty Kozickiej. Nasze dzieci przedstawiły Jasełka w języku angielskim oraz zimowo – świąteczny program artystyczny.
Nie obyło się bez składania ciepłych życzeń oraz wspólnego śpiewu kolęd przy choince. Przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki - ozdoby choinkowe, aby ozdobiły szkolną choinkę. Spotkanie umiliły zabawy ruchowe ze śpiewem oraz słodki poczęstunek. To były naprawdę magiczne chwile…
 
 
 
 
  
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
    Korzystając z zaproszenia nauczycieli wychowania fizycznego z SP nr 48 nasze przedszkolaki wzięły udział w ,,Gwiazdkowych zawodach sportowych 6-latków", które odbyły się 14 grudnia.Dzieci z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały w różnych konkurencjach zajmując ostatecznie 3 miejsce.Gratulujemy!
 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

     25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów kl.I z SP nr 48 wraz z   wychowawczynią, p.Barbarą Śmigiel. Wspólnie bawiliśmy się chustą animacyjną, składaliśmy z papieru kotka i pieska. Uczniowie chętnie też przypomnieli sobie swoje ,,przedszkolne czasy" bawiąc się z nami samochodami,lalkami,klockami.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

      W 19 października dzieci z gr. "Krasnale" wybrały się z wizytą do Szkoły  Podstawowej nr 48 im. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy. Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią p. mgr Barbarą Śmigiel przyjęli nas bardzo serdecznie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda szkoła w środku. Zwiedziliśmy szkolną stołówkę, w której można zjeść smaczny obiad,świetlicę ,gdzie uczniowie mogą odrobić lekcje, salę lekcyjną z ławkami i tablicą, a także plac zabaw. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas hala sportowa z trybunami dla widzów i dwoma boiskami. Jest naprawdę bardzo duża. Zobaczcie sami!