2011/2012

27 czerwca b.r. Pszczółki gościły w ogrodzie przedszkolnym swoich kolegów i koleżankiz klasy 1b. Wspólne zabawy zakończyły się podziękowaniami za całoroczną współpracę oraz pożegnaniem, bo przed nami wakacje..

 

22 marca dzieci z grupy "Pszczółki" witały wiosnę, tym razem wspólnie z uczniami klasy pierwszej. Odbył się wiosenny korowód z gaikiem oraz warsztaty plastyczne "Wiosenne kwiaty" w ogrodzie przedszkolnym. Prace plastyczne wykonywane na sztalugach były bardzo kolorowe i wiosenne, spójrzcie sami!
 

 Zabawy sportowe na sali gimnastycznej w SP nr 48 

6 marca dzieci z grupy ,,Wiewiórki" brały udział w lekcji języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 62. Lekcję prowadziła p.Jola -wychowawczyni kl.I c . Przedszkolaki wspólnie z uczniami wypowiadały się na temat historyjki obrazkowej  nt. ,,Przyjaciół poznaje się w biedzie".Z pomocą starszych kolegów wykonały szlaczki.Największym zainteresowaniem cieszyła się  tablica multimedialna, która posłużyła nie tylko do nauki,ale i do zabawy.

       

8 lutego - ,,Spotkanie z Franklinem" przygotowane dla dzieci z grupy ,,Wiewiórki" przez p.Monikę Grabowską i jej uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 62         

 

Dnia 3 lutego dzieci z grupy "Pszczółki" wzięły udział w lekcji matematyki prowadzonej przez panią Anię. W rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek przedszkolakom pomagali uczniowie klasy pierwszej. Okazało się, że "Pszczółki" świetnie potrafią liczyć w zakresie dziesięciu i rozwiązywać zdania! Nagrodą za aktywny udział w lekcji było wspólnie granie w gry planszowe przyniesione przez pierwszaków - to dopiero była zabawa! Zobaczcie sami! 

 

31 stycznia - ćwiczenia na sali gimnastycznej w SP nr 48

 

20 stycznia dzieci z grupy ,,Wiewiórki" gościły p.Monikę Grabowską oraz jej uczniów z klasy VI SP nr 62.Uczniowie przygotowali zajęcia pod hasłem ,,Mój super bohater" w ramach cyklicznych ,,Spotkań z Franklinem".

 

04 stycznia uczniowie Szkoły podstawowej nr 48 odwiedzili grupę  "Jeżyków". Obejrzeli jasełkę misyjną, w której "Motylki" i "Jeżyki" odgrywały role dzieci z różnych stron świata idących na spotkanie z Jezusem. Po przedstawieniu w atmosferze wzajemnej sympatii śpiewaliśmy kolędy. Dzieci w klasy drugiej w podzięce za występ obdarowały nas pysznymi słodkościami. Dziękujemy im za wizytę i zaproszenie do Szkoły !!!

19 grudnia odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie pt. "Hej kolędy to już czas" uczniów klasy Ib z SP nr 48 oraz dzieci z grupy "Pszczółki", podczas którego uczniowie obejrzeli jasełkę w wykonaniu "Pszczółek". Nie zabrakło także składania świątecznych życzeń, wspólnego kolędowania oraz drobnych prezencików, którymi dzieci wzajemnie się obdarowały. Było bardzo miło, zobaczcie sami!

 6 grudnia uczniowie klasy pierwszej z SP 48 odwiedzili grupę "Pszczółek". Na spotkaniu mikołajkowym dzieci wspólnie wykonały makaronowe świeczniki, które będą piękną ozdobą świąteczną. Po wykonaniu pracy dzieci bawiły się razem oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych. A jako, że był to dzień Świętego Mikołaja na zakończenie nie zabrakło upominków oraz słodkości. Ale było fajnie!!!

13 grudnia- udział w sportowej rywalizacji pod hasłem ,,Przedszkolada" w SP nr 48. Dwie 12 osobowe grupy pod kierunkiem p.Doroty i p.Beaty  rywalizowały bezbłędnie i najszybciej ! Wygrały wszystkie przeprowadzone konkurencje zdobywając jako przedszkole I MIEJSCE w klasyfikacji ogólnej.Gratulacje!

 

 

8 grudnia dzieci z grupy ,,Wiewiórki" zwiedziły Szkołę Podstawową nr 62. Przewodnikiem była pani Monika Grabowska - mama Kacperka.

 

5 grudnia - w grupie ,,Wiewiórki" odbyły się zabawy z Franklinem przygotowane przez  p.Monikę Grabowską nauczycielkę SP nr 62 oraz jej ucznia Piotra.Tematem przewodnim było słowo ,,przepraszam". Dzieci wykonały również ,,statki przyjaźni".

 

24 listopada, w przeddzień święta Katrzyny dzieci z grupy "Pszczółki" oraz kilkoro "Jeżyków" odwiedziły uczniów klasy 1B, aby wspólnie zapoznać się ze staropolskim obchodem święta "Katarzynek". Dowiedzieliśmy się min. co oznacza imię Katarzyna, poznaliśmy uczennicę klasy III - Kasię, która opowiedziała nam o swoim imieniu oraz staropolskich zwyczajach, słuchaliśmy bajki czytanej przez p. Kasię, a na zakończenie jedliśmy pyszne pierniczki "katarzynki", którymi poczęstowała nas pani Ania. Po spotkaniu, w dobrym nastroju wróciliśmy do przedszkola. 

 

 15 listopada - zabawy ze współzawodnictwem w Szkole Podstowowej nr 48

 

3 listopada dzieci z grupy "Pszczółki" ponownie odwiedziły swoich kolegów z klasy 1B. Tym razem wzięły udział w szkolnym KLUBIE PRZYJACIÓŁ KUBUSIA PUCHATKA, do którego należą pierwszacy. Dzieci oglądały książeczki ze szkolnej biblioteki o Kubusiu Puchatku, a także posłychały fragmentów bajek czytanych przez nauczycielki p. Anię i p. Martę oraz uczniów klasy pierwszej. Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół bardzo nam się podobały!

18 października - zabawy i ćwiczenia z elementami współzawodnictwa                                    w Szkole Podstawowej Nr 48

Dnia 17.10.2011r. dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 48 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy. Uczniowie klasy 1b razem z wychowawczynią panią mgr Anną Piernik przyjęli nas bardzo serdecznie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda szkoła w środku. Widzieliśmy szatnię, świetlicę, bibliotekę oraz salę lekcyjną, którą obejrzeliśmy dokładnie. Pani Ania pokazała nam tablicę multimedialną z której uczą się dzieci, a my siedzieliśmy w prawdziwych szkolnych ławkach! Zobaczcie sami! 

 

 

height=

´img width=quot;sans-serif

rtecenter vspace=

375

src=/p

rtecenter