Plener plastyczny

W naszym przepięknym ogrodzie, jak co roku odbył się Plener Plastyczny inspirowany twórczością Leona Wyczółkowskiego pod hasłem ,,Przyroda w oczach dziecka”. Dzieci z bydgoskich przedszkoli miały okazję uczestniczyć w lekcji poprowadzonej przez pracownika Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego panią Kingę Łaskę. Poznały sylwetkę tego wielkiego artysty oraz jego dzieła. Następnie same mogły tworzyć prace plastyczne różnymi technikami:  malowały akwarelą, farbami plakatowymi na sztalugach, rysowały węglem, ołówkiem, pastelami a także wykonały prace  graficzne. Zorganizowano wystawę poplenerową wszystkich ,,dzieł” małych artystów, wszyscy mogli je podziwiać i porównywać z pracami Leona Wyczółkowskiego.

Zadowolone przedszkolaki zapowiedziały wizytę również w przyszłym roku. Czekamy!!!!!!

 

 

width=