Konkurs Ministra Edukacji Narodowej ,,Mam 6 lat"

 Nauczycielki mgr Beata Jargot i mgr Marta Arndt zaproponowały rodzicom wspólne opracowanie projektu zgłoszonego na konkurs zorganizowany przez MEN „Mam 6 lat” pod tytułem „Z każdym krokiem bliżej szkoły”, W ramach tego projektu dzieci przedszkolne były stałymi bywalcami szkoły i chętnie zapraszały starszych kolegów na uroczystości organizowane w przedszkolu. Realizacja projektu gwarantuje dzieciom bezstresowe przekroczenie progów szkoły, wskazuje ciekawe i atrakcyjne aspekty bycia uczniem oraz włącza rodziców w proces przygotowania dziecka do podjęcia nauki szkolnej. W konkursie nasza placówka  zajęła trzecie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz została uhonorowana tytułem „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły”.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,11854173,Sposob_na_szesciolatki__Szkola_nie_jest_straszna.html

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,11837024,Oni_wiedza__jak_przekonac_malucha_do_szkolnej_lawki.html