2012/2013

22 kwietnia grupa "Pszczółki" zaprosiła do przedszkola uczniów z klasy I, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolacy razem z uczniami oglądali przedszkolny, ekologiczny teatrzyk, maszerowali z plakatami alejkami pobliskiego parku, biorąc udział w happeningu przedszkolnym z okazji święta ziemi. Na zakończenie "Pszczółki" z pierwszakami wspólnie zbierały śmieci z terenu wokół przedszkola, aby pokazać innym jak należy dbać o naszą planetę.
 
 
 
 
21 marca dzieci z grupy "Pszczółki" zaprosiły do przedszkola zaprzyjaźnioną I klasę, aby wspólnie powitać wiosnę. Dzieci przywitały nową porę roku tańcząc z wiosennym Gaikiem oraz machając kolorowymi, wiosennymi tulipankami, zrobionymi przez uczniów dla przedszkolaków. Następnie "Pszczółki" obdarowały swoich szkolnych przyjaciół wiosennymi żabkami oraz zaprosiły do wspólnego wykonania pracy plastycznej - wiosennego motylka. Po takim przywitaniu wiosny, zrobiło się bardzo kolorowo - zima z pewnością odejdzie, a wiosna już z nami zostanie!
 
 
 
 
 
 
 
27 lutego dzieci z najstarszych grup: "Pszczółki", "Sarenki" oraz "Jeżyki" uczestniczyły w zabawach sportowych zorganizowanych na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 48.
 
 
 
 
 
 
 
   
 
21 lutego dzieci z grupy "Sarenki" odwiedziły zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 48. W ramach współpracy przedszkolacy tym razem uczestniczyli w lekcji matematyki prowadzonej przez p. Annę Piernik w klasie II B. Na lekcji bardzo nam się podobało i już czekamy na kolejne spotkanie z uczniami!
 
 
 
 
 
 
 
4 lutego dzieci z grupy „Pszczółki” udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 48. Koledzy z zaprzyjaźnionej klasy I tym razem zaprosili naszych przedszkolaków na lekcję języka polskiego. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których największe zainteresowanie wzbudziła tablica interaktywna! Wspólna nauka i zabawa bardzo nam się podobała.
 
 
 
 
 
 
 
8 stycznia grupa "Sarenki" zaprosiła do przedszkola uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej nr 48 z wychowawczynią p. Barbarą Śmigiel na przedstawienie w języku angielskim "The Christmas Play" w wykonaniu Pań Lektorek z naszego przedszkola. Po przedstawieniu "Sarenki" razem z uczniami uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Przedszkolacy miło wspominają ten czas.
 
 
 
 
 
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy "Pszczółki" zaprosiły do przedszkola na świąteczne spotkanie zaprzyjaźnionych kolegów z klasy I SP nr 48 pod opieką nauczycielki: p. Beaty Rutkowskiej. Uczniowie obejrzeli Jasełka w wykonaniu "Pszczółek". Przedszkolacy wręczyli swoim gościom wykonane upominki, uczniowie również obdarowali nasze dzieci drobnymi prezencikami. Świąteczne spotkanie umiliły zabawy ruchowe ze śpiewem oraz słodki poczęstunek.
 
 
 
 
 
 

11 grudnia 2012r. dzieci z grup: "Sarenki", "Pszczółki" oraz "Jeżyki" udały się do Szkoły Podstawowej nr 48 na finał zawodów sportowych pt. „Przedszkolada 2012”. Dwie 12 osobowe grupy pod kierunkiem p. Beaty, p. Karoliny i p. Oli rywalizowały w turnieju z dziećmi z innych przedszkoli. Rywalizacja była bardzo zacięta, a nasze przedszkole wyszło z niej zwycięsko zdobywając I MIEJSCE w klasyfikacji ogólnej. Gratulacje!!!

26 listopada dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 48. W szkole p. Beata Rutkowska oraz uczniowie z klasy pierwszej pokazali przedszkolakom m.in. salę lekcyjną, stołówkę, świetlicę, sekretariat czy pracownię komputerową. Po zwiedzaniu dzieci z klasy pierwszej zaprosiły przedszkolaków do swojej sali, aby wspólnie świętować "Katarzynki". Podczas wróżb i zabaw humory dopisywały wszystkim!

30 października dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach sportowych odbywających się na hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 - Szkoły Podstawowej nr 48.