Konkurs "Bydgoszcz - moja mała ojczyzna"

25 października br. w naszym przedszkolu odbyła się IV edycja konkursu pt. „Bydgoszcz – moja mała ojczyzna”. Celem konkursu było podkreślenie wartości oraz propagowanie idei „małej ojczyzny”, popularyzowanie wiedzy o rodzinnym mieście, budzenie uczuć patriotycznych poprzez aktywne poznawanie najbliższego otoczenia, a także integracja dzieci o wspólnych zainteresowaniach z różnych placówek przedszkolnych.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone 5 i 6-latki z pięciu bydgoskich przedszkoli: nr 9, 28, 58,70 i 34. W jury zasiedli: dyrektor przedszkola pani Ewa Tomasik, wizytator pani Barbara Szczepkowska oraz przedstawiciel Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego pani Kinga Łaska.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zadaniem uczestników było wcześniejsze wykonanie wraz z rodzicami zdjęć z urokliwych zakątków naszego miasta, które zostały wyeksponowane w naszej placówce podczas konkursu. Drugi etap był sprawdzeniem i uporządkowaniem wiedzy przedszkolaków nt. Bydgoszczy. Uczestnicy konkursu wykonywali swoje zadania na kartach pracy. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą o naszym mieście. Każda placówka przedszkolna za udział w konkursie otrzymała prócz dyplomu album na zdjęcia, jako zachęta do utrwalania na fotografii urokliwych zakątków Bydgoszczy. Dzieci, niezależnie od uzyskanych w konkursie miejsc otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wiele cennych nagród m/inn. koszulki z nadrukiem konkursowego logo i herbu Bydgoszczy, aparaty fotograficzne.