Tydzień amerykański

Podczas tygodnia amerykańskiego, przedszkolaki zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi Stanów Zjednoczonych, wykonywały flagi amerykańskie wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Jednak najbardziej skupiliśmy się na literaturze dla dzieci, na przykładzie opowiadania L. Franka Bauma pt. ,,Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Poznaliśmy dokładnie wszystkie postaci oraz najciekawsze fragmenty tego utworu. Dzieci same piekły ulubione ciasto Dorotki, śpiewały piosenkę w wersji angielskojęzycznej, razem z rodzicami wykonały prace konkursowe oraz uczestniczyły w przedszkolnej imprezie "Podróż do krainy Oz". Przepiękne dekoracje wykonane przez nauczycielki i dzieci pozwoliły wszystkim czuć się jak w bajkowej krainie Oz - zobaczcie sami!

Podziwianie i omawianie przedszkolnej dekoracji.

 

Wykonywanie amerykańskiej flagi - każda grupa inną techniką.

Pieczenie ulubionego ciasta Dorotki.

 

Przedszkolna impreza "Podróż do krainy Oz".

Wręczanie nagród i dyplomów za udział w konkursie plastycznym.