Tydzień angielski

Tydzień angielski był kolejną propozycją naszych działań związanych z realizacją rocznego planu pracy dotyczącą poznawania literatury dziecięcej innych krajów. Głównym bohaterem, który przybliżył dzieciom Wielką Brytanię oprowadzając je po „stacjach” i opowiadając o ciekawych miejscach i zabytkach Londynu był Miś Paddington.  Dzieci codziennie poznawały przygody sympatycznego niedźwiadka ze stron książeczki autorstwa Michaela Bonda pt. „Miś zwany Paddington”. Swoje umiejętności plastyczne dzieci mogły zaprezentować na zajęciach wykonując flagę Wielkiej Brytanii czy „ubierając” Misia Paddingtona. Wędrówka z misiem po Wielkiej Brytanii była również okazją do zapoznania dzieci z różnorodnością potraw kuchni angielskiej. Dzieci miały również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności poetyckich,  układając wspólnie z rodzicami rymowankę o misiu. Wierszyk został zaprezentowany w grupowej książeczce pt. „Dziecięce rymowanki o misiach”.

Wykonywanie flagi Wielkiej Brytanii

Poznawanie wiadomości o Wielkiej Brytanii, podróż po "stacjach" w przedszkolnym korytarzu

Praca plastyczna: "Ubieranie" Misia Paddingtona

"Motyle"

"ŻABKI"

"WIEWIÓRKI"

"JEŻYKI"

"SARENKI"

"PSZCZÓŁKI"

Poznawanie angielskich specjałów: Bułeczka drożdżowa z marmoladą  - przysmak Misia Paddingtona