Powitanie wiosny

Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszyscy w przedszkolu bardzo staranie przygotowali się do tego zadania. Na zajęciach w grupie „Sarenki" wykonano Marzannę, a grupa „Pszczółki” przygotowała wiosenny Gaik. Z okrzykami: ,,WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO!” wyruszyliśmy  na spacer w okolice przedszkola. Nasze przedszkolaki w wiosennym, barwnym korowodzie, z kukłą Marzanny oraz kolorowym Gaikiem spacerowały w pobliskim parku, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Idąc alejkami dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz witały ją wiosennymi okrzykami. Po powrocie na placu przed przedszkolem pożegnaliśmy Marzannę – topiąc ją w śniegu, po czym wesoło zatańczyliśmy z wiosennym Gaikiem. Mamy nadzieje, że na dobre udało nam się pożegnać zimę i przywitać radośnie wiosnę!