Akcja WWF "Godzina dla ziemi"

ROK SZKOLNY 2016/2017

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbyła się pod hasłem „Godzina dla Wisły”.
Wisła to Królowa Polskich i Europejskich rzek – jako jedyna z dużych europejskich rzek zachowała swój naturalny charakter na odcinku ponad 400 km. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symbolów Polski i skarbem przyrodniczym na skalę Europy, który wszyscy powinniśmy chronić. Rodzice i dzieci z naszego przedszkola - jak co roku przyłączyli się do akcji „Godzina dla Ziemi” i zadeklarowali wyłączenie światła na godzinę w sobotę 25.03.2017 r. Dziękujemy!

ROK SZKOLNY 2014/2015

Tak, jak w latach ubiegłych nasze przedszkole zachęcało dzieci i rodziców do wzięcia udziału w akcji WWF "Godzina dla ziemi". 28 marca w naszych domach gasiliśmy światło, aby pomóc naszej planecie. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: "Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż" i zwracała uwagę na bałtycką populację morświna. Chętne osoby składały podpis - deklarację na "przedszkolnym zegarze". Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy!

ROK SZKOLNY 2013/2014

Tak, jak w latach poprzednich nasze przedszkole zachęcało dzieci i rodziców do wzięcia udziału w akcji WWF "Godzina dla ziemi". 29 marca w naszych domach zgasły światła wg deklaracji złożonych na plakatach -"domkach" znajdujących się przy salach przedszkolnych, na których dzieci wspólnie z rodzicami przekreślali żarówki i wpisywali czas, na jaki deklarują zgaszenie światła. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy!

 

   ROK SZKOLNY 2012/2013

Nasze przedszkole zachęcało dzieci i ich rodziców, aby w sobotę 23 marca zgasili światło w symbolicznym geście dla ziemi, w ramach akcji WWF "Godzina dla ziemi". W przedszkolu zorganizowano także konkurs pt. "Godzina dla ziemi". Prace konkursowe zostały nagrodzone podczas przedszkolnego apelu.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji WWF serdecznie dziękujemy!

Prace konkursowe:

Plakat przedszkolny zachęcający do udziału w akcji: