Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

ROK SZKOLNY 2014/2015

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników było przygotowanie szeregu projektów ekologicznych np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek, wykonania sałatki owocowej, jedzenia marchewek, wykonania recyklingowego potwora z odpadów. Tytuł Kubusiowego Przyjaciela Natury zdobyły w tym roku dzieci z grupy "Motyle", "Wiewiórki" i "Żabki".

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

W naszym przedszkolu wszystkie grupy świętowały Dzień Marchewki. Robiły marchewkowe soki, które wszystkim bardzo smakowały. Sprawdziły także jak sok z marchwi barwi kartkę papieru. Dowiedziały się, co to jest karoten i dlaczego jest on potrzebny naszym organizmom. Pijcie sok z marchewki!


Jesień to czas zbiorów w sadach i ogrodach. Realizowany w październiku w grupie „Jeżyki” temat dotyczący gromadzenia zapasów na zimę był okazją do poznania przez dzieci 4-letnie tajników przygotowywania przetworów z jabłek. Po degustacji jabłek dzieci zabrały się ochoczo do krojenia owoców, a następnie nakładania ich w słoiki. Każdy chciał spróbować swoich sił, aby zakręcić słoik. Umieszczone w garnku słoiki trafiły do przedszkolnej kuchni, gdzie pani Wioletka i pani Ania zajęły się ich pasteryzacją. Będzie to nie lada przysmak, który przypomni nam lato, kiedy na dworze będzie królowała śnieżna i mroźna zima.

 

 

16 października dzieci z grupy „ Wiewiórki” wzięły udział w zajęciu podczas, którego kisiły kapustę, a także podsumowały swoją wiedzę na temat przetworów na zimę.  Wraz z swoimi paniami zabrały się ochoczo do pracy: szatkowały kapustę, tarły marchewki, przyprawiały i ugniatały składniki w słoikach, aż puściły sok. Przy okazji poznały wiele ciekawych informacji na temat kapusty – określały jej rodzaje, charakterystyczne cechy, wartości odżywcze, walory smakowe a także działania zdrowotne.

Praca skończona - gratulacje, choć na efekt końcowy dzieci muszą jeszcze trochę poczekać !!!

 


ROK SZKOLNY 2012/2013

Nasze przedszkole uczestniczy w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury", w ramach tego programu ogłoszono kubusiowy konkurs "Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy" dla przedszkoli! Placówki, które uzbierają największą ilość głosów wygrają atrakcyjne nagrody.

Za wszystkie oddane głosy na nasze przedszkole SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Przyczyniły się one do zdobycia GŁÓWNEJ NAGRODY! Nasze przedszkole zostało wyróżnione i wygrało w konkursie!!!

Więcej informacji:http://konkurs.przyjacielenatury.pl/zwyciezcy.htmlPrzedszkolacy to prawdziwi „Kubusiowi przyjaciele natury”, dbają o zdrowie swoje i Ziemi. Dzieciom z grupy „Jeżyki” najbardziej zasmakował „owocowy dzień", a dzieci z grupy "Sarenki" robiły zdrowe, wiosenne kanapki.

"Wiosenne kanapki"

"Owocowy dzień"