Dzień Ziemi 2013

22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku mottem przewodnim akcji było hasło: Ratujmy ziemię przed odpadami! ZBIERAJ - SEGREGUJ - ODZYSKUJ! Tak jak w roku ubiegłym przedszkolacy bardzo aktywnie włączyli się do akcji. Tego dnia wszyscy ubrani byliśmy na zielono, a "biletem wstępu" do przedszkola były kartoniki po napojach. Najwięcej kartoników tego dnia zebrała grupa "Sarenki", za co otrzymała wspaniałą nagrodę. Nagrodzone zostały także osoby z poszczególnych grup, które tego dnia przyniosły najwięcej "biletów". Koło teatralne  zaprezentowało wszystkim dzieciom ekologiczne przedstawienie pt. "Czy Agata kocha się w kwiatach?". Po przedstawieniu odbył się happening w pobliskim parku, dzieci wykrzykiwały hasła, śpiewały ekologiczne piosenki oraz niosły plakaty, przypominając innym, że o naszą planetę należy dbać. Na zakończenie przedszkolacy wyposażeni w rękawiczki i worki zbierali śmieci z parkowych trawników, dając przykład innym. Kochajmy naszą planetę!

Relację z obchodów Dnia Ziemi, można było także zobaczyć w serwisie informacyjnym TVP BYDGOSZCZ "Zbliżenia" z dn.22.04 (od ok. 21min materiału). Poniżej link do strony:

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/2204-g-1830/10829190