Wycieczka do Ratusza

Dnia 29 kwietnia br. dzieci z koła turystycznego „Wędrówki Żaka Przedszkolaka” były na wycieczce w Ratuszu. Mieliśmy okazję zobaczyć Salę Sesyjną w której obradują radni podejmując bardzo ważne decyzje dla naszego miasta i regionu oraz jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się, że w Ratuszu swój urząd sprawuje Prezydent miasta Bydgoszczy pan Rafał Bruski. Widzieliśmy również makietę mostu przez Brdę, który aktualnie jest budowany. W Ratuszu jest wiele portretów osób zasłużonych dla miasta Bydgoszczy, między innymi również portret króla Kazimierza Wielkiego i obraz przedstawiający moment nadania prawa lokacyjnego dla Bydgoszczy.  Na pamiątkę wizyty w Ratuszu otrzymaliśmy książeczki o Bydgoszczy z mapką i naklejkami. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Coraz więcej wiemy o swoim mieście.