Wycieczka do Europejskiego Centrum Pieniądza

Dnia 14 maja br. przedszkolaki z koła turystycznego „Wędrówki żaka Przedszkolaka” udały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, w miejscu dawnej mennicy bydgoskiej. Pod opieką Pani przewodnik wędrowniczki mogły podziwiać eksponaty archeologiczne oraz okazy monet z mennicy bydgoskiej z różnych okresów jej działalności, jak również prasę do tłoczenia monet i inne wystawy związane z obiegiem pieniądza. To właśnie w Bydgoszczy wybito największą i najwartościowszą monetę doby staropolskiej studukatówkę Zygmunta III Wazy. Jest ona jedną z najokazalszych monet w historii numizmatyki. Nasze dzieci zostały poproszone przez Panią przewodnik do zaprojektowania swojej własnej monety, pomysłów nie było końca!